Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

borc-kapatma-kredisi-veren-bankalar

Borç transfer kredisi veren bankalar müşterilerinin diğer banka kartlarına olan borçlarını ödemesinde yardımcı olmaya çalışmaktadır.

Günümüzde kredi kartlarının çok fazla kullanılmaya başlamasıyla artan kredi kartı borçları kimi zaman müşterilerinin aylık gelirlerinin yetmemesine sebep olmakta ve borçlarını zamanında ödeyememektedirler.

Borç Transfer Kredisinden Kimler Yararlanabilir?

Bu hizmetten en çok aynı anda birkaç bankanın kredi kartını kullanan tüketiciler yararlanmaktadır. Ekstre borçları ödenmediğinde veya geciktiğinde mevcut borca faiz işlemesi nedeniyle artan borç yükü kişilere ödeme zorluğu çıkarmaktadır. Bu zorlukla karşılaşan müşterilerine yardımcı olmak isteyen bazı bankalar borç kapatma kredisi altında destek vermektedir.

Farklı bankalarda dağınık şekilde bulunan borçlar, bu kredi sayesinde tek bir çatı altında toplanarak düzenli ödemelerle banka müşterilerinin daha kolay ödeme yapmasını sağlamakta, bankanın da uzun vadeli müşteri kazanmasına neden olmaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Bankalar Tarafından Hangi Şartlarda Verilir?

 • Gelir durumunun bankalara sunulması gerekmektedir. Kredi alım süreci diğer kredi çeşitleriyle aynı şekilde ilerlemektedir.
 • Borç kapatma kredisi bir diğer adıyla borç transferi banka kredi kartları borcu, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi ürünlerinde geçerli olmaktadır.
 • Konut kredisinde (Akbank hariç) ve kredili mevduat hesaplarında borç transferi hiçbir şekilde mümkün olamamaktadır.
 • Diğer bankada görünen borcun tamamı aktarılabilir, sadece belli bir kısmının aktarılması söz konusu olmamaktadır.
 • Diğer bankaların kredi borçları için müşterinin gerçekleşen borç transferinde diğer bankanın ödemeyle ilgili kesinlikle bilgilendirilmesi gerekirken kredi kartı numaralarına gönderilen borç ödemesinde işlem otomatik yapılmaktadır.
 • Borç kapatma kredisi için en uygun faiz oranları işlenmektedir.
 • Ayrıca kredi geri ödemesinde vade süresi ve ödeme miktarı, kredi talep eden kişinin beyanda bulunduğu gelir bilgisine göre ayarlanmaktadır.

Hangi Bankalar Ne Kadar Borç Kapatma Kredisi İmkânı Sağlamaktadır?

Bankacılık sektöründe artan rekabetten dolayı Türkiye’deki birçok banka borç kapatma kredisi vermektedir. Bazı bankalar daha fazla müşteri çekmek için faiz oranlarını rekabete dayanarak düşürmekte, bazı bankalarda uzun vade seçenekleri sunarak müşteri sayısını arttırmayı hedeflemektedir. 2019 yılı borç kapatma kredisi veren bankalar ve dosya masrafı ile faiz oranı oldukça düşük olan bazı bankalar ve sağladıkları imkanlar şöyledir:

 • Vakıfbank: Vakıfbank borç kapatma kredisinin maksimum sınırı 20000 TL ve 18 aya kadar vade seçeneği sunmaktadır. Kredi taşımada gerçekleştirilen EFT’nin bedeli ise 150 TL civarındadır.
 • Akbank: Akbank borç kapatma kredisi diğer bankaların aksine %1,05 oranında faiz ile sadece Konut Kredisi için borç kapatma kredisi olarak verilmektedir. Bunun için aylık sabit gelir olması ve serbest meslek mensubu olunması gerekmektedir.
 • Finansbank: Finansbank borç kapatma kredisinde faiz oranı ve ödeme şekilleri müşteriye göre değişmektedir. 36 aya kadar vade imkânı sağlarken EFT için bir ödeme istememektedir.
 • Odeabank: Borç kapatma kredisi faiz oranları oldukça düşük olan Odeabank’ta müşteriler 60000 TL’ye kadar ve 36 ay vade seçenekleriyle borç transferi yapabilmektedir.
 • Denizbank: Denizbank’ın faiz oranları diğer bankalara göre oldukça yüksek tutulmaktadır. Borç transferi için gereken EFT fiyatı ise 200 TL civarındadır. Bu yüzden diğer bankalara borç transferi yapmak daha cazip görünmektedir.

Borç Kapatma Kredisinde Hangi Evraklar İstenmektedir?

 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
 • Kredi kartı borçları için borç dökümleri,
 • Kredi borçları için mevcut ödeme yapılan kredinin evrakları ve borç bilgisi,
 • Son 3 ayı gösteren şahsın adına düzenlenmiş fatura bilgisi,
 • Kredi başvuru sahibinin aylık gelirini gösteren belge,
 • İşyeri sahibiyse işyerine ait ticari dokümanlar,
 • Borcun miktarına göre kefil veya ipotek istenebilir.
soru-sor

2 Comments on “Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar”

 1. Merhaba,
  Finansal ihtiyaçlarınızı çözmek için acil bir krediye ihtiyacınız var mı? Biz 5000 $ ‘dan 10.000.000,00 $’ a kadar kredi teklif ediyoruz, güvenilir, verimli, Hızlı ve dinamik,% 100 Garantili Biz de Euro, Pound ve Türk Lirası olarak kredi veriyoruz. İlgilendiğiniz takdirde tüm Krediler için geçerli faiz oranı (% 2).

  E-posta: (muratacarfinancialservice@gmail.com)

  Teşekkürler.

 2. Krediyi% 3 düşük faiz oranıyla sunuyoruz. Faturaları ödemek ve yeni bir işe başlamak veya hızlı bir şekilde% 3’lük bir faiz oranıyla projelerini yeniden finanse etmek için hızlı ve uygun bir kredi için başvurun bankalar ve diğer finansal kurumlar? Organizasyonumuzdan kredi alma şansınız işte. Bireylere aşağıdaki amaçlarla krediler veriyoruz ve çok daha fazlası. Bireysel Kredi, İş Genişleme, İşe Başlama, Eğitim, Borç Konsolidasyonu, Zor Para Kredileri. Bugün e-posta yoluyla bize ulaşın: kate_solution@outlook.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir