Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

dusuk-faizli-ihtiyac-kredisi-veren-bankalarr

İhtiyaç kredisini düşük faizli olarak veren bankalar veya düşük vade imkanı sunan mevcuttur. Kredi: Nakit ihtiyaçların belirli bir süre zarfında ödemek şartı ile bankalar veya devlet destekli kredi imkanlarıyla müşterilere sunulan fırsatlardır. Kredi faiz oranları bankalara göre değişiklik göstermektedir. Sadece bankalara göre değil bankalar, kendi müşterilerine faiz oranlarında değişiklik yaparak yardımcı olmaktadır. Vade oranına göre de faiz oranı değişiklik göstermekle beraber, vade oranı arttıkça faiz oranı da artmaktadır.

İhtiyaç Kredisi Nedir?

İhtiyaç kredisi tüketiciler tarafından en çok tercih edilen kredi türüdür. Bankalarda bu durumu fırsat bilerek tüketicilerine yardımcı olmak adına, çalışmalar yapmaktadır. Düşük faizli ihtiyaç kredisi veren bankalar aynı zamanda vade oranlarını ve kredi üst limitlerini de tüketicileri memnun edecek şekilde düzenlemektedirler. Kredi veren bankalar, kredi türlerini bölümlere ayırmaktadır. En çok tercih edilen kredi türü ise her banka için aynı olmakla beraber ihtiyaç kredisidir.

Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Listesi

Vakıfbank: Vakıfbank düşük faizli ihtiyaç kredisi imkanını sunuyor. İhtiyaç kredisini “Evlilikten eğitime, beyaz eşyadan mobilyaya tüm istekleriniz için gerekli nakit ihtiyacını bankamızdan karşılayabilirsiniz” sloganıyla tanıtıyor. 48 aya varan vade imkanları vardır. İhtiyaç kredisi kapsamında hayat sigortası yapılır. Teminat veya kefil karşılığına sigorta alınabilir. Vakıfbank ihtiyaç kredisi %2.99 faiz oranındadır. Bankalar arasında ihtiyaç kredisi kapsamında en düşük faiz oranını veren banka Vakıf bankasıdır. Düşük faizli ihtiyaç kredisi için Vakıfbank şubelerine nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi, gelir durumunu gösteren belge veya banka tarafından istenilen diğer belgeler doğrultusunda gidilebilir.

Ziraat Bankası: Ziraat bankası ihtiyaç kredisi alma işlemleri şubeler, SMS veya çağrı merkezleri sayesinde başvuru talebinde bulunarak yapılabilir. Başvuru talebi yapıldığında, eğer bankanın şartlarına uyum sağlanılıyor ise birey banka tarafından en yakın şubeye çağrılır. Bunun kapsamında 10 iş günü içerisinde kredi için olumlu veya olumsuz sonuç açıklanır. Ziraat bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları bireyden bireye değişiklik göstermektedir. Ziraat bankasından maaş alanlar ihtiyaç kredisi çekmek istediğinde faiz oranı %1.32, maaş almayan bireylerde uyguladığı faiz oranı ise %1.37 oranındadır.

Halk bank: Halk bank maaş müşterilerine özel ihtiyaç kredisi imkanını sunmaktadır. Bu imkan doğrultusunda halk banktan maaş alan bireyler ihtiyaç kredisi çekerken daha çok vade ve daha az faiz oranı doğrultusunda krediyi çekerler. Halk bank ihtiyaç kredisi kapsamında en çok ilgi çeken bankalardan birisidir. SMS, Çağrı merkezleri veya şubeler aracılığıyla halk bank ihtiyaç kredisi başvurusu için ön talepte bulunulabilir. Şartlar uyum sağladığı takdirde halk bank ihtiyaç kredisi limit, vade ve faiz oranı hakkına müşteriler bilgilendirilir. Halk bank ihtiyaç kredisi faiz oranı %1.67’dir. Kredinin vadesi yasal kanunlar gereğince 48 ay vade imkanı ile sınırlandırılmıştır. 48 ay vade imkanı her bankada geçerli olmakla beraber, geçerli olması zorunlu bir durumdur. Halk bank ihtiyaç kredisinde masraflı kredinin faiz oranı %1.63 iken, masrafsız ihtiyaç kredisi faiz oranı 1.68’dir.

İhtiyaç Kredisi Almak İçin Gerekli Şartlar:

İhtiyaç kredisini almak için gerekli şartlar mevcuttur. Her banka için hemen hemen aynı şartlar olmakla beraber, getirileri de hemen hemen aynıdır.

  • Gelir durumunun çekilmek istenen kredi miktarına uygun olması,
  • Kredi notunun, yani kredi kartı ödeme işlemlerini düzenli olarak yapan bireyler ihtiyaç kredisi imkanından yararlanabilmektedir.
  • İkametgâh ve yahut başvuru yapan kişinin adına olan son 3 aylık fatura gereklidir.
  • Başvuran kişinin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.

Başvuru için gerekli şartlara uyum sağlandığı takdirde;

  • Nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi,
  • Gelir belgesi veya vergi levhası,
  • Başvuru yapan kişinin ikametgâh adresini gösteren belge,
  • Başvurulan bankanın istediği diğer belgeler,

Doğrultusunda banka şubelerine başvuruda bulunulabilir.

soru-sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir