En Kolay Kredi Veren Bankalar

en-kolay-kredi-veren-bankalar

Bu yazımızda en kolay kredi veren bankalar hangileri ve bankalar hangi koşullarda tüketicilere daha kolay Kredi veriyor bu konuya değineceğiz. Günümüzde tüketiciler hem bireysel hem de aile ihtiyaçları için hem de bazen mevcut diğer kredilerini yapılandırmak için sıkılıkla banka kredisi seçeneğine başvuruyor.

Bankalar Kimlere Daha Kolay Kredi Verir?

Bankalar yaptıkları reklam kampanyaları, size hemen her gün gönderdikleri SMS mesajları ve hatta telefon ile sizi arayarak yaptıkları kredi kampanyası tanıtımları ile adeta tüketicilere sürekli kredi vermek isteyen kurumlar gibi görünse de aslında bankaların kredi vermek istediği tüketici grupları az ya da çok birbirine benzerdir.

Bankalar esas olarak varlıklı kişilerin peşine onların paralarını mevduat olarak alabilmek tam tersine dar gelirli kişilerin peşine de onlara kredi verebilmek için düşerler. Bu sebepledir ki reklamlar da sürekli kefilsiz kredi veren bankalar tarafından yapılan sayısız kredi kampanyası görürüz.

Bankaların kredi kampanyalarının da genellikle 5.000 TL anında kredi veya 10.000 TL’ye kadar kefilsiz kredi gibi sloganlar ile yapıldığını düşünürseniz bu tip kredilerin esas olarak dar gelirli ve düşük tutarlı kredilere ihtiyacı olan kişiler olduğunu anlamak zor değildir.

Bankalar Nasıl Kolay Kredi Verir?

İstenen kredinin miktarı ne olursa olsun bankaların kredi verirken üzerinde durdukları değerlendirme kriterleri aynıdır. Bankalar insanların kredi taleplerine  cevap verebilmek için kredi notu değerlerini özellikle dikkate alırlar. Krediye ihtiyacı olan kişilerin, internette kredi notuna bakmayan bankalar diye arama yapması pek doğru değildir. Çünkü, hiçbir banka kredi notuna bakmadan kredi vermezler.

Bankalar tüketicilere kredi verirken aşağıdaki kriterlere bakarlar:

Kredi Notu: Günümüzde kredi notu bankaların kredi verme kriterlerinin en üst sırasında yer alır. 1 ile 1900 puan arasında değişen kredi notu bankalar için tüketicinin kredi verilebilir olma durumunu belirler. Uygulamada bankaların 1100 puan altına pek kredi vermediklerini görürüz. Diğer yandan kredi notunuz ne kadar yüksekse bankalardan o kadar hızlı ve iyi şartlarda kredi almanız da kolaylaşır.

Kredi Notu Hakkına Merak Ettiklerinize Buraya Tıklayarak Ulaşabilirsiniz

Gelir Durumu: Kredi başvurusunda bulunacak bir kişinin sabit ve kayıtlı bir maaş gelirinin olması da bankalar açısından çok önemlidir. Öyle ki bankalar yüksek ama düzensiz geliri olan bir kişi yerine daha düşük ancak düzenli geliri olan bir kişiye kredi vermeyi daha çok tercih eder. Bu nedenledir ki bankalardan en kolay ve hızlı ihtiyaç kredisi alanlar genellikle devlet memurlarıdır.

Bankalarla Çalışma Durumu: Kişilerin bankalar ile çalışma durumu da bankalar açısından önemli bir kriterdir. Bankalarda çok sayısı çalışır hesabı olan veya düzenli ödemesi yapılan kredi kartları olan kişiler bankalar tarafından kolay kredi verilir kişi grubuna girer.

Kredi Almak İstenen Bankanın Müşterisi İseniz: En kolay krediyi her zaman ve öncelikle müşterisi olduğunuz bankalardan alabilirsiniz. Özellikle bir bankada uzun zamandır çalışan bir hesabınız varsa veya maaşınız bu bankaya yatıyor ise veya söz konusu bankada bir kredi kartınız varsa o zaman özellikle ihtiyaç kredileriniz için çoğu zaman şubeye bile gitmeden kredinizi kullanabilirsiniz.

Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileri

Şu an piyasada en kolay şartlar altında ve hatta bazen gelir belgesiz kredi veren bankalar aşağıdaki gibidir:

Akbank: Akbank kredi kullandırmak için akıllı ve yeni teknolojileri kullanıyor. Akbank direkt uygulamasını telefonu indirip kurak kişiler telefonunu sadece sallayarak anında ne kadar miktarda kredi kullanabileceklerini öğreniyor ve bankanın müşterisi iseler kredi tutarları anında hesaplarına yatabiliyor.

Yapı Kredi: Yapı Kredi Bankası müşterileri için her zaman belli bir tutarda hazır kredi tanımlıyor. Müşterileri hesaplarına tanımlı bu krediyi istedikleri anda istedikleri vadede hesaplarına aktarıp dakikalar içinde kredi kullanabiliyor.

QNB Finansbank: Finansbank 50.000 TL ye kadar kredi başvurularınızı SMS ile kabul edip hızlı şekilde kredi taleplerinizi cevaplıyor. Çok kıssa sürede cevaplanan kredi talebiniz şayet olumlu bulunduysa ek bir belge istenmeden kredi hesabınıza yatabiliyor.

İş Bankası: İş Bankası ise hızlı ve kolay kredi isteyen müşterilerine özel anında kredi uygulamasını sunuyor. Bu sayede 30.000 TL ye kadar anında krediye iş cepten veya internetten başvurmanız mümkün.

soru-sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir