Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

ev-hanimlarina-kredi-karti-veren-bankalar

Çalışmayan kadınlar için kredi kartı imkânı sunan bankalar mevcuttur. Her bankanın şartları kendi çapında değişiklik göstermektedir. Çalışmayan kadınlar içinde düzenlenmiş kartlar mevcuttur. Ev hanımlarına kredi kartı limiti 1500 TL civarındadır. 1500 TL ve altı tutarlar için kredi kartı başvurusu yapılabilir. Fakat bankalar ev hanımlarına kredi kartı verirken belirlediği şartlar doğrultusunda kredi kartı başvurusu yapan kadının veya eşinin kredi notuna bakılması gerekmektedir. Kredi kartı başvurusu yaparken kimlik ve ikametgâh belgesi istenmektedir. İkametgâh belgesi bulunmayanlar için ev hanımının adına fatura var ise son 6 ay içinde gelmiş fatura istenilir. Fakat istenilen belgeler de bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Ek belge isteyecek bankalarda olabilir.

Çalışmayan Kadınlara Kredi Kartı Veren Bankalar Listesi

Ev hanımlarına gelir belgesiz veya eş çalışma durumuna göre kredi kartı veren bankalar mevcuttur.

Odea Bank: Aidatsız kredi kartları arasındadır. Bank ’O Card diye geçmektedir.

  • Yıllık kart ücreti bulunmamaktadır.
  • Yurt içi ve yurt dışı alışverişlerine açıktır.
  • Nakit ihtiyaçları karşılamak için nakit avans özelliği mevcuttur.
  • 9 ay vade ile nakit ihtiyaçlar da karşılanabilir.
  • Limit arttırılabilir.

Başvuru İçin;

  • Odea Bank şubelerine gidilebilir.
  • BANKO boşluk T.C kimlik numarasını yazarak 8444’e SMS gönderilebilir.

Şeker Bank: Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalardan biri ise şeker banktır. Ev hanımları aylık yapması gereken harcamayı bu kart ile sınırlandırabilir. Altın hesabı açılabilir, altın için yatırım yapılabilmektedir. Kart yenileme ücreti 8 TL’dir. Yurt içi ve yurt dışı alışverişlerine açık karttır. Harcadıkça bonus kazanmak mümkündür. Nakit avans çekilebilmektedir. Çekilen nakit avanslarda faiz oranı mevcuttur. Bu faiz oranı %1,84’tür. Şeker bank ev hanımlarına kredi kartı başvurusu için şubeler tercih edilebilir. Çağrı merkezleri, web sitesi ve SMS yolu ile bilgilendirme alınabilir.

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB): Kozmetik, giyim ve çocuk giyim harcamalarında bonus kazandırmaktadır. ‘’She Card’’ olarak geçmektedir. Cilt bakımı, sağlık ve kozmetik harcamalarında 3 taksit fırsatı mevcuttur. Sağlık harcamalarına komisyon ödenmez. Sağlık harcamalarında sunulan taksit imkânında faiz işlenmemektedir. Biriken bonuslar seyahat için kullanılabilir. TEB ev hanımlarına kredi kartı başvurusu için şubeler tercih edilebilir. SMS veya çağrı merkezleri ile de ‘’She Card’’ ile ilgili bilgi alınabilmektedir.

Kredi Kartı Almanın Şartları

  • Kredi kartı başvurusunda bulunmak isteyen ev hanımının, SGK’lı olarak çalışıyor olması gerekmektedir. Bu durumda kredi kartı çıkartmak isteyen kadın, eşinin üzerine ek kredi kartı talebinde bulunabilmektedir. Bu şart doğrultusunda başvurulan bankada eşin de kredi kartı bulunması gerekmektedir.
  • Kredi notu ev hanımları için büyük önem taşımaktadır. Eğer ev hanımı hiç kredi kartı kullanmadı ise eşinin kredi notuna bakılmaktadır.
  • Kredi kartı limiti, ev hanımının evli olması takdirinde eşinin maaşına bağlı olarak verilmektedir.

Kredi Kartı Başvuruları Nereye Yapılır?

Ev hanımının kendisi için en avantajlı gördüğü kredi kartını belirlemesi gerekmektedir. Ödeme işlemlerinin zor olmayacağı ve sunduğu fırsatlar doğrultusunda en iyi kredi kartı belirlenebilmektedir. Bu doğrultuda seçilen bankanın şubelerinden, çağrı merkezlerinden veya SMS yolu ile kredi kartı ön kaydı yapılabilmektedir. Ön kayıt aşaması sırasında banka birey için birtakım araştırmalar yapacaktır. Bu araştırmalar doğrultusunda asıl kayıta geçilir. Bu işlem için seçilen bankanın en yakın şubesine gidilmesi gerekmektedir. Bankanın istediği belgeler ve şartlar doğrultusunda ev hanımları kredi kartı çıkartabilmektedir. Ev hanımlarına kredi kartı 2019 yılı itibariyle başvurular ve istekler doğrultusunda, bankalar fırsatlarını arttırmış bulunmaktadır.

soru-sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir