Hibe Krediler

Hibe krediler; müteşebbislerin yeni girişimleri için gerek duydukları likidite miktarını karşılayabilmeleri açısından sunulmuş olan belirli bir miktarı geri ödemesiz olan kredi seçeneğidir. Hibe kredisi almak isteyen müteşebbislerin mutlaka KOSGEB’i tanımaları ve KOSGEB web sitesini ziyaret etmeleri gerekir.

Hibe Kredi Nasıl Alınır?

Hibe kredisi almak için nereye başvuracağınızı bilmiyor fakat bu kredi kaleminden yararlanmak istiyor iseniz atmanız gereken ilk adım bir KOSGEB hibe kredisi bölge ofisine başvuruda bulunmaktır. Burada önemli olan ilk adımın doğru gerçekleştirilmesidir. Çünkü hibe kredi ofislerine herkes başvuru yapar. Fakat yapılan başvuruların çoğu içerik yönünden eksik ve olması gereken düzeyden uzaktır. Sizler; hibe başvurunuzun içeriğini ne kadar net ve olabilir olarak gerçekleştirir iseniz alacağınız hibe kredi o kadar netlik kazanmış olur.

Hibe Kredisi Eksiksiz Başvuru Adımları

Hibe kredisi başvurunuzun eksiksiz ve kabul edilebilir olabilmesi için gerekli olan net bilgiler;

  • Gerçekleştirmek istediğiniz projenizin amacı,
  • Gerçekleştirmek istediğiniz projenizin sosyal ve toplumsal faydası,
  • Gerçekleştirmek istediğiniz projenizin hedefleri, şeklindedir.
  • Aynı zamanda başvuru formunuzun önemsenmesi açısından kurduğunuz cümlelere, hedeflerinize, ayrıntılarınıza ve dosyanızın sunum şekline de dikkat etmeniz gerekir.

İkinci Hibe Kredisi Başvurusu

KOSGEB veri tabanına kaydolmuş bir hibe kredisi alıcı adayının ilk olarak hazırlamış olduğu başvuru dosyası kabul edilmemiş olabilir. Fakat bu kabul edilmeme nedeni çok önemlidir. Eğer kişinin bilgileri ve iş ile alakalı olarak gerekli evrakları eksik yahut da özensiz ise kişinin hazırlayacağı ikinci başvuru dosyasının kabul edilme ihtimali çok daha düşük olur. KOSGEB veri tabanına ilk kaydınız başarı ile alınmışsa ortada bir daha herhangi bir kredi ve başvuru sorunu kalmayacaktır.

Hibe kredisini bir defada almak isteyen müteşebbislerin mutlaka; uzman hibe kredi danışmanlıklarından hizmet almaları gerekir. Unutmayın sizin ilk deneyiminiz olan şey danışmalıkların birinci dereceden işleridir.

soru-sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir