Kredi Kartı Borcunu Erteleme Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Borcu Ertelemesi Nedir? Hayatımızın her alanında kredi kartı kullanmaktayız. Sağlık giderlerden okul giderlerine kadar, tatil giderlerinden gıda giderlerine kadar. Bu sebeple neredeyse tüm harcamalarımızı kredi kartı üzerinden yapmaktayız. Kredi kartlarının ekstre borçlarının tamamını ödemek daha faydalıdır ancak işlerimiz her zaman yolunda gitmeye bilir. Bu durum da kredi kartı borcu erteleme başvurusunda bulunabiliriz. Nedir bu kredi kartı borcu ertelemesi denirse belirli bir süre boyunca kredi kartı borcunuzu ödemiyorsunuz. Hatta borcunuzu ödeyemediğiniz durum da eğer ki düzenli ödeme yapan bir müşteri iseniz o zaman bankanız dahi size bu erteleme teklifi ile gelmektedir. Çünkü bankalar arası rekabet bulunması ve sizin gibi müşterilerini kaybetmek istememektedir bankalar. Ancak bir de bu işlemin bir faiz ücreti vardır. Bu ücreti banka ertelediği gün kadar almaktadır. Ya da sizin ertelediğiniz gün kadar almaktadır, diyebiliriz.

Kredi Kartı Borcu Ertelemesinin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Bankalar Kredi kartı borcu erteleme işlemi genellikle düzenli ödeme yapan kişilere sunmaktadır. Bu ertelemeyi aldığınız zaman hemen pekte sevinmemelisiniz çünkü banka size verdiği süre sonunda bu ücreti geri tahsil edecektir. Bir an önce bu ücreti toparlayarak ödeme yapmanızda fayda vardır.

Kredi kartı borcu ertelemesini dezavantajı ise şudur; banka ile görüştünüz ve erteleme yaptırdınız bu durum da banka sizden yüksek meblağlar da faiz oranı alacaktır. Eğer ki ödeme günü geldiğin de ödemenizi yapamazsanız kredi notunuza büyük bir eksiklik olacaktır.

Kredi Kartı Borcu Erteleme Nasıl Yapılır?

Bankanızın mobil uygulaması üzerinden bu işlemi yapabilirsiniz yada internet bankacılığı üzerinden de bu işlemleri yapabilirsiniz. Ancak bankanızın şubelerine gitmenizde büyük fayda vardır. Bir başka yöntem ise müşteri hizmetleri kanalı ile de halledebilirsiniz. Bu işlemleri yaparken aynı zaman da erteleyeceğiniz günü sizin belirlemeniz çok daha iyi olacaktır. Çünkü sizin ne zamana kadar bu parayı toparlayabileceğinizi bilerek erteleme gününü belirlerseniz çok rahat edersiniz.

1 ay, 2 ay ve 3 ay olmak üzere erteleme seçenekleri vardır. Bu erteleme seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Ancak bankalar arasında bu durum değişiklik göstermektedir. Bu yüzden bankanızla erteleme için görüştüğünüz de daha fazla detay bilgi istemelisiniz.

soru-sor

2 Comments on “Kredi Kartı Borcunu Erteleme Nasıl Yapılır?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir