Şehit Ailelerine Faizsiz Kredi

sehit-ailelerine-faizsiz-kredi

Şehit aileleri için faizsiz kredi imkanı sunan bankalar, gazi yakınlarına da uygun kredi seçenekleri sunmaktadır. Kredi çekerek ihtiyaçlarını gidermek isteyen şehit ve gazi yakınları, hemen hemen her bankadan destek alabilirler. Terörle mücadele konusunda en büyük fedakarlığı yapan bu aileler için bankalar da gerekli hizmeti sağlamaktadır. Faizsiz olarak sunulan bu krediler sayesinde, yalnızca kullanılan kredi tutarı kadar geri ödeme gerçekleştirilmektedir. Uygun vade seçenekleri sayesinde de, gelir düzeyine uygun aylık taksitler oluşturulabilir.

Gazi ve Gazi Yakınlarına Faizsiz Kredi İmkanı

Bankaların faizsiz kredileri, devlet destekli olarak sunulmaktadır. Ödenmesi gereken faiz farkı devlet tarafından karşılandığı için, vatandaşlar faizsiz kredi kullanabilmektedir. Gazi yakınları hem özel bankalardan hem de kamu bankalarından gazilere faizsiz kredi 2018 seçeneklerini kullanabilirler. Özel bankalar, kredi başvurusunda bulunan müşterilerin kredi notuna dikkat etmektedir. Kredi notuna göre, kişiye verilebilecek kredi limiti de belirlenebilmektedir. Kamu bankaları ise gazi yakınlarına, gelir durumlarına göre kredi sağlamaktadır. Kredi kullanmak isteyenler, geri ödeme planını dikkatli bir şekilde incelemelidir. Kredinin aylık taksitleri, aylık gelir durumunun yarısından fazla olmamalıdır. Bu sayede, kredi borcu öderken ekonomik sıkıntıların yaşanması engellenebilir.

Gazi yakınları kadar bizzat gazi olan şahıslar da kredi başvurusunda bulunabilir. Gaziler, devlet destekli faizsiz konut kredisi ile ev sahibi de olabilmektedir. Konut kredisine başvuru yapmak isteyenler, öncelikle kamu bankalarını tercih etmelidir. Kredi başvurularında, gazinin yaşı da önemli olabilmektedir. Gazinin oturduğu bölgede yer alan TOKİ projelerinden daire yapılandırılması da gerçekleştirilebilmektedir. TOKİ projelerindeki daireler, normal bir apartman dairesine göre daha ucuz olduğu için daha çok tercih edilmekte ve kredi borcunun daha kısa sürede ödenmesine yardımcı olmaktadır. Ev sahibi olmak isteyen ve gerekli şartları sağlayanlar, gazilere özel kredi seçeneklerini değerlendirebilirler.

Şehit Yakınlarına Faizsiz Kredi İmkanı

Hem devlet hem de özel kurumlar, şehit ailelerine özel hizmet sunmaktadır. Bankalar da ürünlerinde bu konuya dikkat etmektedir. Şehit ailelerinin ihtiyaçlarının giderilmesi ve maddi sıkıntılar yaşamamaları için çeşitli imkanlar sunulmaktadır. Bu imkanlardan birisi ise kamu bankalarından faizsiz kredi çekmedir. Hak sahibi olarak görülen şehit yakınları, herhangi bir kamu bankasına müracaat ederek gelir durumuna göre kredi kullanabilir. Kredi başvuruları, birkaç hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Kredi başvurusu onaylanan şehit yakınları, en yakın banka şubesine giderek kredilerini nakit olarak temin edebilirler. Bazı özel bankalar da şehit ailelerine düşük faizli ya da faizsiz kredi imkanı sunabilmektedir. Kredi kullanacak olanlar, tüm bankaların sunduğu kredi ürünlerini dikkatli bir şekilde incelemelidir. Kamu bankalarını tercih edecek ve acil kredi kullanacak olanlar, müşterisi oldukları bankalara başvurabilirler. Bankada kayıtlı bir müşteri profili olduğundan, işlemler daha kısa sürede sonuçlanabilmektedir.

Gazi ve Şehit Yakınları İçin Faizsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gazi ve şehit yakınları, öncelikle hangi bankayı tercih edeceğine karar vermelidir. Her bankanın, kredi ürünleri konusunda izlediği politikalar farklıdır. Şehit ve gazi yakınları, diğer müşterilerden ayrı bir sınıfta değerlendirilse de gerekli kontroller yapılmakta ve gelir düzeyine göre kredi limiti belirlenmektedir. Banka tercihi yapıldıktan sonra ise ihtiyaçların giderilmesi için ne kadar kredi kullanılacağına karar verilmelidir. Bankanın başvuru sürecinde talep ettiği belgeler de hazırlanarak, en yakın banka şubesine gidilebilir. Şehit yakınının hak sahibi olmasına dikkat edilmektedir. Bu nedenle, şehit yakınının hak sahibi olunduğunu kanıtlayan, noter onaylı hak sahipliği belgesi de istenebilmektedir. Aynı şekilde gazi yakınları da, akraba ilişkilerini gösteren bir belge sunmalıdır. Gerekli kontroller yapıldıktan sonra, kredi başvurularına en kısa sürede onay verilmektedir.

Bizde ugurcelik.net olarak buradan TÜM ŞEHİTLERİMİZE ALLAH’TAN RAHMET, YAKINLARINA SABIRLAR DİLİYORUZ..

soru-sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir