Tatil Kredisi Veren Bankalar

tatil-kredisi-veren-bankalar

Bankalardan tatil kredisi alarak tatil masrafları taksitli olarak ödenebilir ve bu sayede hayali kurulan tatiller, en ekonomik haliyle gerçeğe dönüştürülebilir. Tatil kredisi kullanırken her bankanın sunduğu faiz oranları ve vade seçenekleri incelenmeli, hangi banka kişinin daha rahat ödemesine hizmet ediyorsa, o banka seçilmelidir. Katılım bankaları ve özel ticari bankalar arasından uygun faiz onları ve vade seçenekleri ile en uygun tatil kredisi veren bankaların başlıcaları, Akbank, Yapı ve Kredi Bankası, Fibabanka, Vakıfbank ve Albaraka Türk olmaktadır.

Yapı ve Kredi Bankası Tatil Kredisi

Yapıkredi tatil kredisi uygulamasında her müşteriye özel seçenekler sunulmaktadır. Kredili ürünlerde en önemli bankalardan biri olan Yapı Kredi Bankası, her müşterisine özel faiz oranı uygular. Dolayısıyla tatil kredisi için net bir faiz oranı sunulmamaktadır. Kişilerin kredi notu ne kadar iyi olursa uygulanacak faiz oranı da o kadar düşük olacaktır. İhtiyaç kredisi dahilinde sunulan tatil kredisine; bankanın ATM’leri, şubeleri, internet sitesi, mobil uygulaması üzerinden ya da 444 0 444 numaralı müşteri hizmetleri numarasından başvuru yapılabilir.

Akbank Tatil Kredisi

Akbank tatil kredisi için müşterilerine büyük ödeme kolaylığı sunmaktadır. Çekilen kredi tutarının geri ödemesi, kredi kullanıldıktan 3 ay sonra başlar. İhtiyaç kredisi kapsamında sunulan krediye uygulanan faiz oranı ise % 1.19 olmaktadır. Ödeme planında da 36 aya kadar vade imkanı tanınır. Tatil kredisi için başvuru yapılmak istendiğinde; sadece gelir belgesi, T.C kimlik fotokopisi ve de ikamet adresi istenmektedir. Ek masraflar dahil edilmeden vadelere göre oluşan faiz maliyet tablosu;

  • 36 aylık vadeler için aylık % 1.54,
  • 24 ayık vadeler için aylık % 1.59,
  • 12 aylık vadeler için aylık % 1.73 olmaktadır.

Fibabanka’nın Sunduğu Tatil Kredisi

Fibabanka yeni kurulan bankalar arasında yer aldığı için en hızlı ve kolay kredi veren bankalardan biri olmaktadır. Öyle ki kredi notu düşük olanlar dahi banka üzerinden tatil kredisi kullanabilirler. Tatil kredisi ürünlerinde banka vade seçeneğini 24 aya kadar belirlemiştir. Uygulanan faiz oranları ise;

  • 3 bin TL ile 20 bin TL arasındaki tutarlar için 12 aylık vadelerde ayık % 1.19,
  • 3 bin TL ile 20 bin TL arasındaki tutarlarda 12 ile 24 ay arasındaki vadeler için % 1.29 olmaktadır.

Banka, 1000 TL için 5 TL’lik kredi tahsis ücreti almaktadır. Sunulan tatil kredisi, sadece yurtiçi tatilleri için geçerli olmaktadır. Bu bakımdan başvuru esnasında tatil yapılacak yer ya da otel rezervasyonu gibi bilgilere de ihtiyaç duyulmaktadır.

Tatil Finansmanı Albaraka Türk

Albaraka Türk, bir katılım bankasıdır. Dolayısıyla tatil kredisi veren bankalar içinde faiz uygulamasına gitmez. Özellikle dini görevlerin yerine getirilmesi için yapılacak gezilerde, Albaraka Türk Bankası tercih edilebilir. Faiz uygulamasının olmadığı banka, kar oranı ile hizmet verir. Kullanılmak istenen finans tutarına ortalama olarak 1.55 oranında kar uygulanır. Finansmanın geri ödemesi için de en fazla 12 aya kadar geri ödeme seçeneği sunulmaktadır. Fibabanka da olduğu gibi her 1000 TL’lik finans tutarı için 5 TL’lik tahsis ücreti alınmaktadır.

Albaraka Türk üzerinden tatil finansmanı karşılanmak istendiğinde, başvuralar bankanın internet sitesi, ATM’leri ya da şubeleri üzerinden yapılmalıdır. Tatil finansmanının amacı dini geziler, ziyaretler ya da vecibelerin yerine getirilmesi ise, aracı firmaya dair belgelerin de bankaya iletilmesi gerekir. Bankanın anlaşmalı olduğu firmalar aracılığıyla da Hac ziyareti yapılabilir ve finansman yine banka üzerinden sağlanabilir.

soru-sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir