Ücretsiz Findeks Kredi Notu Öğrenme

ucretsiz-findeks-kredi-notu-ogrenme-sorgulama

Findeks Kredi Kayıt Bürosu tarafından tutulan kredi notu, finans ihtiyacı olan her kişinin kullandığı bir puanlama sistemidir. Bu sisteme göre kişiye verilen notlara göre bankalar finansal talepleri değerlendirmekte ve kredi notu yüksek olan kişilere olumlu cevap verirken; kredi notu düşük kişilere ödeme konusunda güven duyulmadığı için olumsuz cevap verilir.

Kredi notunu Findeks üzerinden öğrenmek belli bir ücrete tabi olmakla birlikte, telefon operatörleri tarafından SMS yoluyla kredi notu sorgulama hizmeti için de düşük olsa da bir ücret talep edilir. Peki ‘’ücretsiz kredi notu öğrenme söz konusu olabilir mi?’’ sorusu akla gelir ki, herhangi bir ücret ödemeden kredi notu sorgulaması yapılabilir ve bunun için kullanılacak birkaç kolay yöntem söz konusudur.

Alışveriş Mağazalarından Para Ödemeden Kredi Notu Öğrenme

Kredi Kayıt Bürosu, kredi puanını belirleyen tek yasal kurum olup, Findeks adı verilen sistem sayesinde kişilerin kredi notunu öğrenme şansı bulunmaktadır. Kredi notu öğrenme konusunu kendine meslek edinen kişiler içinde özel paketler sunulmuş olup; paket satın almaları karşılığında istenilen sayıda kişinin kredi notu öğrenebilir.

Findeks üzerinden sunulan paketlerden firmalar satın alarak; tüm müşterilerin kredi notunu ücretsiz sorgulama yapabilir. Kredi notuna göre de kişi ile ilgili herhangi bir çalışma ya da satış işlemi yapıp yapamayacağına karar verebilir. Bu sistemi kullanarak alışveriş mağazalarından yüksek tutarlı taksitli alışveriş yapmak isteyen kişiler, mağaza temsilcisi sorgulaması sonucu puanlarını da öğrenebilirler.

GSM Operatörlerinden Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

Vodafone, Turkcell ya da Türk Telekom telefon operatörleri, faturalı hat isteyen kullanıcıların öncelikle tüm bilgilerini sisteme girerler. Bilgilerin giriş sırasında kendi sistemleri üzerinden kişinin kredi notunu sorgularlar ve sorgulama sonucu sicili bozuk olan kişiye ödeme ile ilgili sorun yaşamamak adına hat ya da cihaz vermek istemezler. Sizinde bu tür firmalarda tanıdığınız çalışanlar mevcut ise, ücretsiz kredi notu sorgulama yaptırabilirsiniz.

Bankalardan Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

Yaşadığınız yerde bulunan herhangi bir bankanın şubesine giderek; kredi talebinde bulunacağınızı ifade ettiğinizde sisteme T.C. kimlik numaranızla giriş yapılır. Giriş yapıldıktan sonra geçmiş kredi ürünleriniz, aktif borçlarınız, kredi kartı limitlerinize kadar birçok bilgi öğrenilirken kredi puanınız da ortaya çıkar. Bu nedenle banka görevlilerinden talep edilerek ücretsiz kredi notu öğrenebilir.

Kredi Notu Yükseltme Teknikleri

soru-sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir